Andrej Babiš na pracovní návštěvě Ústeckého kraje

V pátek 10. června zavítal na pracovní návštěvu našeho kraje předseda Hnutí ANO 2011 Andrej Babiš. Během celého dne jej doprovázeli předseda krajského předsednictva Ústeckého kraje Jan Richter, lídr kandidátky do krajských voleb Petr Urbánek spolu s krajským manažerem Jakubem Komárkem a poslanec PČR a ministr životního prostředí Richard Brabec.

Program cesty byl navržen tak, aby se Andrej Babiš seznámil s místy, která mají co říci v oblasti zdravotnictví, školství, sociální sféře a podnikání. Svoji cestu zahájil časně ráno ve společnosti KB-Blok v Postoloprtech. Jedná se o ryze českou firmu, která podniká v oblasti výroby stavebních materiálů. Prohlédl si výrobu betonových prvků a besedoval s vedením firmy. Poté se vydal do Žatce, kde navštívil místní nemocnici, hovořil s managementem, personálem i pacienty. Zde se k delegaci připojila senátorka paní Zdeňka Hamouzová.

V každé oblasti, do které A. Babiš zavítal, ho se současnou situací, úspěchy a problémy seznamoval oblastní předseda.

Další zastávkou bylo město Kadaň, kde ho na půdě nemocnice přivítal ředitel Josef Mašek. Zde se k delegaci připojil náměstek primátora města Chomutov Marek Hrabáč. Rozproudila se živá diskuse na téma financování nemocnic. A. Babiš poukázal na fakt, že ve státním  rozpočtu došlo k navýšení v resortu zdravotnictví, ale že nechápe jak je možné, že tyto prostředky se až k doktorům a sestrám nedostanou.

Odtud i s doprovodem zamířil do Chomutova. Nejprve se věnoval žákům zdejší Střední gastronomické školy, kteří se v letošním roce stěhovali do nových učebních prostor ve Václavce. Podíval se do učeben i školní výrobny, ochutnal místní výrobky a pochválil jejich kvalitu. Potom se přemístil do firmy Eaton, kde se, mimo jiné, daří zaměstnávat odsouzené ve výkonu trestu. Hovořil s vedením společnosti i zaměstnanci, prohlédl si výrobní halu. Toto téma je velmi blízké pro Jana Richtera, který již dříve inicioval v této firmě návštěvu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Spolu s tím jde ruku v ruce snaha o otevření probačního domu v Chomutově.

Poslední zastávkou na cestě po západní části Ústeckého kraje byly Teplice. V nedalekých Bystřanech se v domově důchodců živě zajímal o život seniorů a s mírným zpožděním přijel do restaurace Aladdin v Teplicích, kde byla připravena beseda se členy a sympatizanty hnutí ANO 2011 a občany s názvem „Na pivo s Babišem“. V úvodním vystoupení se hovořilo o aktuálních problémech, které jej jako předsedu hnutí i vicepremiéra pálí nejvíc. Patří k nim především neshody ve vládní koalici, plýtvání státními prostředky či současný vývoj v Policii ČR. „Přišli jsme do politiky jako nezkušení nováčci. Učíme se každý den. Škoda, že stát nelze řídit stejně jako firmu“, posteskl si Andrej Babiš a mnozí účastníci neformálního setkání mu dali za pravdu. Dále odpovídal na dotazy, které se týkaly nejen financí, ale i zemědělství, nezaměstnanosti, školství.

V průběhu celého dne se musel A. Babiš vyjadřovat do médií ohledně politických událostí, které hýbou současnou politickou scénou.

Na závěr povečeřel v hotelu Pince de Ligne s podporovateli hnutí v regionu, kde svůj celodenní pobyt na severu Čech zakončil.

ve firmě Eaton

v kadaňské nemocnici

ve firmě Eaton

 

12. 6. 2016