Jan Richter, druhý muž na kandidátce do krajských voleb 2016

Předseda krajského předsednictva Ústeckého kraje, člen zastupitelstva města Kadaň a druhý muž na kandidátce do krajských voleb. Položili jsme mu pár otázek a zde jsou odpovědi.

Můžete se krátce představit?

Jsem otec, který chce, aby jeho děti měly dobré vzdělání, jsem manžel, který chce, aby se jeho manželka cítila bezpečně, jsem děda, který chce, aby jeho vnučka byla zdravá. Jsem ten, který chce šťastně a spokojeně žít ve svém kraji. Chodím do práce, platím daně, miluji svou rodinu. Jsem prostě člověk.

Proč jste se rozhodl kandidovat?

Kandidovat jsem se rozhodl z důvodu svého působení v komunální politice. Rád bych své životní zkušenosti zúročil i v kraji. Jsem člověk, který se snaží dělat věci naplno a hlavně vše dokončí. Před lety jsem se přidal k výzvě Andreje Babiše, a myslím si, že je tady ještě mnoho práce. Rád bych byl u toho a aktivní.

Co se vám v našem kraji nelíbí a proč?

I náš kraj se mění. Ale podle mého názoru velmi pomalu. Mladí lidé odcházejí. Jakoby neviděli v kraji svou budoucnost. A to je potřeba změnit. Zajistit jim ubytování, zaměstnání, vyžití sportovní, kulturní. Živnostníkům pomoci při podnikání. Využívat dotací a projektů. Koukat na kraj jako na celek.

Co se vám naopak líbí?

V tomto kraji žiji 25 let a za tu dobu je tu znát spoustu změn. Hlavně díky odsiřování a rekultivacím krajina zcela změnila svou tvář. Vrací se sem příroda. Buduje se silniční infrastruktura. Rostou tzv. satelitní města.

Víte, co nejvíce vadí obyvatelům našeho kraje?

Moji prioritou v pozici krajského předsedy, je účastnit se jednání jednotlivých oblastí. Zde se hovoří o tom, co kterou část regionu trápí. Takže ano, vím, která témata jsou pro Ústecký kraj důležitá a co občanům nejvíce vadí. Jedná se o vyloučené lokality, dostavba D8, R7, nedokončené obchvaty, nedostatečná činnost krajské zdravotní, nezaměstnanost, školství ….. Vidíte, těch oblastí, ve kterých je třeba zapracovat je spousta.

Jak by měl podle vás vypadat Ústecký kraj za čtyři roky?

Čtyři roky jsou někdy krátká a jindy dlouhá doba. Já bych byl spokojený, pokud by se podařilo zamezit odlivu obyvatel z našeho kraje, zvýšila by se bezpečnost a vzdělanost. A teď je ta otázka, zda-li čtyři roky na toto budou stačit. Ale nastartovat se to dá.

Na co byste se chtěl jako krajský zastupitel zaměřit?

Mou prioritou v kraji bude školství a sport. Oblasti, kterým se věnuji v profesním životě a mám v nich nejvíce zkušeností. Rád bych je dál rozvíjel.

Čím chcete zaujmout voliče?

Doufám, že díky své práci v komunální politice, jsem již některé voliče zaujmul. A ani v krajských volbách se měnit nebudu. Nabízím jim svou práci, čestné jednání a vstřícnost. Snad to není tak málo.

Vaším oborem je školství a speciální pedagogika. Chtěl byste se této oblasti v případě zvolení věnovat i v rámci kraje?

Jistě, je vždy dobré, když pracujete v oblasti, která vás zajímá, znáte problematiku a můžete přispět k dalšímu rozvoji a posunu.

 

Zeptali jsme se i na něco ze soukromého života. Odpovědi přineseme v dalším článku.

3. 9. 2016